Dołącz do nas

  1. Wypełnij  formularz zgłoszeniowy
  2. Wpłać jednorazową darowiznę rekrutacyjna w kwocie 170 zł.

 

Dane do przelewu:

MBANK  31 1140 2004 0000 3902 8120 0424

Odbiorca: Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa kraju „Żelazny” ul. Klonowa 32, 40-086 Katowice

Tytuł: "DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE”

Wstąp do nas
RODO

Opis stopni Fundacja i Stowarzyszenie Żelazny 2021

Jeśli chcesz zostać członkiem Stowarzyszenia ŻELAZNY oczekujemy, że spełnisz kilka warunków. Twój okres spędzony w naszym zespole pozwoli Ci ocenić czy chcesz dalej się rozwijać i czy Fundacja i Stowarzyszenie Żelazny jest chętne do przyjęcia Ciebie.

Rekrut

  1. indywidualne szkolenie; wyposażenie docelowe, organizacja Żelazny, chodzenie w szyku, zmiana magazynków, reakcja na kontakt z różnych kierunków, zrywanie kontaktu, praca parami, zachowanie podczas milsim, struktura dowodzenia, możliwości rozwoju
  2. terenoznawstwo, praca na kompasie, azymut, orientacja w lesie
  3. TCCC, ale tylko udzielanie pierwszej pomocy, mój organizm
  4. przekazywanie sygnałów werbalnych oraz niewerbalnych, praca na radiu, sygnały drużyny niewerbalne

Szkolenie będzie składało się minimum z 4 sesji, każda po 8 h, które zakończą Twój cykl przygotowania i ujednolicenia umiejętności. Potem zostaniesz poproszony o wzięcie udziału w jednym 24h lub dłuższym milsimie. Pozytywna ocena Szefa ds. wyszkolenia rekrutów oraz min. 2 członków zespołu pozwoli Ci na wejście w świat ludzi Żelaznego.
Materiały dydaktyczne: biblioteka wewnętrzna Żelaznego, repozytorium,obiegówka.

Członek

Po wejściu w świat Żelaznego doskonalenie w grupach zainteresowań Żelaznego, aktywne wsparcie Fundacji i Stowarzyszenia w statutowych działaniach, nieustanny rozwój i samodoskonalenie. Szkolenie specjalistyczne: wspinaczkowe, nurkowe, hipotermia, maratony piesze, strzeleckie, biegi na orientację.

Specjalista

Szkolenie specjalistyczne w wybranej przez siebie lub Fundacji i Stowarzyszenia Żelazny, prowadzące do uzyskania stopnia instruktor.Obszar zainteresowania Fundacji i Stowarzyszenia Żelazny wynika z statutu.

Mentor

Słowo "mentor" wywodzi się z języka greckiego i oznacza dosłownie "myśliciela". Wielu określeń używa się wymiennie ze słowem "mentor": "nauczyciel", "promotor", "przewodnik", "mistrz", "guru", "doradca", "nadzorca" (ang. "supervisor"), "krytyczny przyjaciel".( https://pl.wikipedia.org/wiki/Mentoring). W naszym przypadku każdy mentor bierze na siebie dodatkowe zadanie w postaci przewodnika dla rekrutów oraz członków.